Az indiai Mawsynramban évente 11 860 milliméter eső esik, így lehet a világ legcsapadékosabb helye ez a település. A Guinness rekordok könyve szerint itt mérték a legtöbb csapadékot 1985-ben. Ebben az évben a 365 napból 361 napon regisztráltak csapadékot, amikor elképesztő mennyiségű, összesen 26 ezer milliméternyi eső esett.
Azt, hogy melyik térség a legcsapadékosabb a világon, sokkal nehezebb megállapítani, mint hogy melyik a legmelegebb, vagy a leghidegebb. A világ minden táján a csapadék igen változékony, és a nagy mennyiségű csapadék mérésének bizonytalansága miatt, sokan, sokfélét állítanak, hogy vajon melyik hely érdemelhetné ki a legcsapadékosabb helyet a világon. A legcsapadékosabb területek minidig hegységekben találhatók, ami nem véletlen, hiszen a hegyek „felhőemelő”, vagy szakszerűen orografikus hatásai igen nagy mértékben érvényesülnek, ezzel hozva bőséges csapadékot a lejtőkre.
Mawsynramban annyira sok eső esik, hogy a helyiek nem is tudnak sima fából építkezni, az ugyanis könnyedén elrohadna, hanem inkább próbálnak mindent gumifából faragni. Ha az iskolás gyerekek a szabadban elvégezhető feladatot kapnak, teljes testet borító, bambuszból és banánlevelekből készült esőpáncélt kell viselniük. A rengeteg esőért azok a szelek okolhatók, amik szinte egész Banglades fölül ide hozzák a nedves légtömegeket, ami aztán összesűrűsödik a környéket övező hegyvonulatok miatt, és nagy része le is csapódik ott helyben.